SARS-CoV-2
O testovaní
Pandemie COVID-19 má bezprecedentní dopad na prakticky všechny aspekty našich životů. Vzhledem ke své variabilitě a vlastní schopnosti adaptace na nová prostředí, pokračuje celosvětově ve své rostoucí tendenci. Vědci však pracují mimořádným tempem, aby porozuměli biologii viru, zatímco zkoumají potenciální terapeutika a vakcinační léčby. V současné době se po celém světě běžně využívají mRNA vakcíny BNT162b2 (Pfizer-BioNTech) a mRNA-1273 (Moderna). Po jejich aplikaci dochází v organismu k tvorbě protektivních a neutralizujícíh protilátek. Tato neutralizační schopnost je důležitá pro zabránění vzniku onemocnění COVID-19.
Pro komplexní hodnocení postvakcinační protilátkové odpovědi pro objasnění kvality imunitních odpovědí vyvolaných po vakcinaci nabízíme nové unikátní VIDITEST soupravy.
Pro kvantitativní detekci neutralizujících protilátek IgG proti RBD SARS-CoV-2 Spike proteinu (S1) všech známých variant viru nabízíme soupravy ELISA-VIDITEST anti-SARS-CoV-2 (RBD) IgG kvanti a MONO-VIDITEST anti-SARS-CoV-2 (RBD) IgG kvanti. Naší výhodou je kvantifikace výsledků ve standardizovaných mezinárodních jednotkách dle WHO (BAU / ml).
Pro kvalitativní detekci neutralizujících protilátek IgG proti RBD poskytujeme i rychlý test RAPID-VIDITEST anti-SARS-CoV-2 (RBD) IgG. Všechny soupravy je možné využít pro selekci dárců rekonvalescentní plazmy s neutralizujícími protilátkami pro imunoterapii u pacientů s COVID-19.

Postvakcinační stanovení
neutralizačních a protektivních
protilátek
pomocí
- - RAPID-VIDITEST
- - ELISA-VIDITEST
- - MONO-VIDITEST
Pro plošné testování a suspektní testování osob, u nichž je určité podezření na infekci SARS-CoV-2 ve spojení s klinickým projevem nyní nabízíme rychlé neinvazivní testy Rapid-VIDITEST SARS-CoV-2. Tyto testy jsou určené pro stanovení antigenu viru SARS-CoV-2, tak i příslušných protilátek pro testování postvakcinačních a postsuspekčních stavů osob.
Naše Rapid-VIDITEST SARS-CoV-2 testy, které vycházejí z naší produkce, získaly výjimku pro samotestování IVD laickou osobou od MZČR.


Kvalitativní detekce
SARS-CoV-2
antigenů
- - z výtěrů z nosní dutiny
- - z výtěrů z ústní dutiny
- - z nazofaryngeálních výtěrů
Pokud byl člověk infikovaný virem SARS-CoV-2, v těle se mu začnou tvořit tři typy protilátek proti viru - IgA, IgG a IgM.
Lidský organismus si obvykle po třech až pěti dnech nakažení virem začne vyrábět protilátky typu IgA a IgM. Protilátky IgA svědčí o právě prodělávající infekci nebo ukončovací fázi. Následně za dva až tři týdny se se zpožděním vytvářejí i protilátky typu IgG a hladina IgM se následně snižuje. Protilátky IgG přetrvávají však i v řádu měsíců.
Pro kvalitativní stanovení specifických protilátek u pacientů, kteří byli dříve vystaveni viru SARS-CoV-2, včetně nedávno infikovaných pacientů a pacientů s mírnou odpovědí, nabízíme rychlé imunochromatické testy RAPID-VIDITEST anti-SARS-CoV-2 IgG/IgM. Pomocí testu se pacient dozví, zda infekci již v minulosti prodělal, a má-li v krvi vytvořeny ochranné paměťové protilátky IgG.
Pro kvantitativní detekci specifických protilátek IgG, IgA a IgM proti SARS-CoV-2 poskytujeme naše přesné imunologické soupravy využívající principů ELISA – ELISA-VIDITEST SARS-CoV-2 IgA, IgG, IgM a jednorázové kazetové soupravy – MONO-VIDITEST SARS-CoV-2 IgA, IgG, IgM.
Stanovení specifických
protilátek
SARS-CoV-2
pomocí
- - RAPID-VIDITEST
- - ELISA-VIDITEST
- - MONO-VIDITEST
O viru
SARS-CoV-2 patří do rodu koronavirů β. Je tvořen 4 hlavními strukturálním proteiny: povrchovým (S), obalovým (E), transmembránovým (M) glykoproteinem a vnitřním fosforylovaným nukleokapsidovým proteinem (N). Genom viru dále kóduje celkem 16 nestrukturálních proteinů (nsp1-nsp16) a akcesorní proteiny. Hlavní faktor virulence však představuje především povrchový Spike glykoprotein, který hraje klíčovou roli ve virové patogenezi, zprostředkování vazby na cílové buňky prostřednictvím interakce mezi jeho receptor vázebnou doménu (RBD) na S1 podjednotce a ACE 2 (human angiotensin converting enzyme 2). Je tvořen 2 podjednotkami S1 a S2. První z nich (S1) slouží k vazbě virionu na buněčné receptory, zatímco druhá (S2) se uplatňuje při fúzi viru s buněčnou membránou. Povrchový S protein vyvolává tvorbu specifických neutralizačních protilátek.

O infekci

Nový koronavirus SARS-CoV-2 Způsobuje u lidí akutní respirační infekční onemocnění s názvem COVID-19.
Nákaza se přenáší především kapénkovou cestou a její inkubační doba se uvádí mezi 2 a 14 dny. U většiny infikovaných probíhá onemocnění mírně. Avšak u některých pacientů může dojít k vážně probíhající pneumonii, syndromu akutní respirační tísně (ARDS), septickému šoku až multiorgánového selhání. Mezi hlavní projevy infekce patří horečka, dráždivý kašel, celková únava, bolesti svalů nebo dušnost. V několika případech se vyskytuje ucpaný nos, rýma, bolest v krku, myalgie a průjem, hlavně u malých dětí.